Hosting idealny (php, postgreSQL, django, shell)?

Wydaje mi się, że znalazłem dla siebie hosting idealny. Serio, to chyba najlepszy polski hosting za rozsądną cenę. Jakiś czas temu szukałem takiego, który dałby mi przynajmniej dostęp przez ssh do plików.
Wiele jest takich, które dają sftp, ale to trochę mało. Po wielu godzinach poszukiwań znalazłem.

Otóż, Panie i Panowie! Najlepszym hostingiem w Polsce jest …
tutududu…
moim zdaniem oczywiście
VIPServ.org
(zaczynając od pakietu VIP2008). Wymienię listę wspaniałych rzeczy, które oferuje za cenę 9,99zł/miesiąc, oprócz podstaw takich jak php, mysql
– dostęp do konta przez SSH (z uwagi na zdarzające się programowanie w plenerze korzystając z publicznych hotspotów – dobrze choć zaszyfrować hasło ;))
– zainstalowany SVN i zintegrowany z nim bugtracker TRAC
– możliwość opłacania konta nawet na jeden dzień! (nie wiążesz się na cały rok)
– baza danych postgreSQL i sqlite3
– DJANGO!!!
And last but not least
– wspaniała obsługa techniczna!

Jak ta obsługa techniczna wygląda? Otóż w momencie kiedy przeglądałem ich ofertę nie było mowy o pythonie czy django. Dlatego wysłałem zapytanie i po równie krótkiej co przyjemnej wymianie maili – django zostało doinstalowane :D. Po niewielkiej współpracy z adminem udało się przezwyciężyć problem ze współpracą django z sqlite i wszystko śmiga :) Pewnie jest jeszcze kilka szczegółów, które trzeba będzie dopracować. Ale powiedzcie mi:
CZY WASZ HOSTING TO POTRAFI?

Podsumowując: VIPServ.org daje Ci dużą elastyczność przy niewygórowanych opłatach.
Będę teraz prywatnie używał go przez jakiś czas. Jeśli okaże się równie niezawodny co elastyczny – będę go z przyjemnością polecał klientom. Wam już teraz polecam do przetestowania (5dniowy okres próbny + możliwość zapłacenia za na przykład miesiąc).

Od dzisiaj do prywatnych projektów będę używał tylko tego

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *