Nie krytykuj, jeśli nie rozumiesz…

Teraz coś co tylko lekko związane jest z programowaniem. Serwis webinside żali się, że Google podaje złą datę śmierci Michaela Jacksona (http://www.webinside.pl/news/6076 nie podaję jako aktywny link, bo nie chcę podnosić rankingu takich bzdurnych serwisów).

Ci geniusze wpisali frazę “Michael Jackson died” i wielce są oburzeni iż podaje złą datę śmierci gwiazdy. Jednak dopiero w artykule okazuje się, że podaje dobrą datę, ale Michaela Jacksona – pisarza, starszego od króla popu o 15 lat.

Pozostaje pytanie dlaczego artykuł o takim tytule w ogóle się pojawił:
1. albo autorzy są totalnymi ignorantami i nie wiedzą, że wyszukiwarka google służy do wyszukiwania stron najlepiej pasujących do podanej frazy uwzględniając ilość linków prowadzących do tych informacji. Dlatego kilka dni po śmierci króla popu, strony z tą informacją ciągle są nisko w rankingach. Jeśli nie potrafią używać mózgu, to może powinni przestawić się na wyszukiwarki służące do zwracania przeanalizowanych informacji takich jak WolframAlpha (http://www31.wolframalpha.com/input/?i=Michael+Jackson).

2. wiedzą, że piszą bzdury, ale wrzucają krzykliwy tytuł, żeby jak każdy śmieciowy serwis ze śmieciowymi informacjami po to, aby napędzić sobie czytelników tanią sensacją.

To już któryś raz, kiedy webinside umieszcza artykuły tego typu, dlatego postanowiłem wyżalić się na swoim blogu (tym bardziej, że komentarze tam można umieszczać tylko będąc zarejestrowanym – może bronią się przed ujawnieniem swojego prawdiwego oblicza?)

Tylko czekać, aż zauważą, że trzecim miejscu jest to:

Michael Jackson died 12-20 years ago

Michael Jackson died 12-20 years ago


I taktycznie pominą fakt, że wynik dotyczy portalu theonion (w którym notabene jest artykuł, jakoby Jackson zmarł w wieku 12 lat) i, że zaopatrzone jest nagłówkiem “Entertainment”.

Share Button

2 thoughts on “Nie krytykuj, jeśli nie rozumiesz…

  1. Witam
    Chciałbym się z Tobą skontaktować, możesz podać maila kontaktowego?
    pzdr

  2. Pingback: Gmail wraca do wersji beta… « webbricks

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *