Monitor pozycji google na moim ulubionym hostingu

Mój ulubiony hosting potwierdza, że jest naprawdę fajny i ciągle się rozwija.
Ostatnio postanowił ukłonić się w kierunku pozycjonerów dodając prosty monitoring pozycji google’a dla konkretnej frazy.
Właśnie dodałem sobie kilka fraz do monitorowania (z pomocą przyszedł Google Analytics bo nie pozycjonuję tego bloga aktywnie, więc potrzebowałem podpowiedzi co do frazy, którą chcę monitorować :P)

Oryginalna wiadomość w serwisie informacyjnym Hostingu Vipserv

Na prośbę klienta zajmującego się pozycjonowaniem opracowaliśmy nową opcję do panelu – monitor pozycji w google. Opcja raz dziennie sprawdza pozycję danego adresu w wyszukiwaniu na podaną frazę i zapisuje dane do historii. Z danych sporządza wykresy zmian oraz info o zmainach w ost. 1,3,7 dniach. System może wysyłać raport podsumowujący na ustawione adresy email, codziennie po generacji.
Opcja generalnie normalnym użytkownikom nie będzie specjalnie przydatna. Narzędzia webmastera google dla pojedyńczych witryn spełniają lepiej zadanie. Polecamy zapisanie się do narzędzi webmastera google. Pozwalają one na monitorowanie słów kluczowych powodujących odwiedziny oraz wyświetlenia a w połączeniu ze statystykami google analytics pozwalają na monitoring niemal każdego aspektu odwiedzin na stronie.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *