Widok roczny kalendarza Google Calendar

Jakiś czas już chodził mi po głowie pomysł, że zwykły gadżetu (udostępnianego przez google) year view do kalendarza:

Standardowy Year View

Standardowy Year View


który w zasadzie tylko wyświetla widok roczny i umożliwia przejście do konkretnej daty poprzez kliknięcie jest zbyt ubogi.

Nie zaszkodziło by, gdyby ten sam widok pokazywał (np. na czerwono) dni, w których mamy coś zaplanowane, oraz po najechaniu na nich kursorem – wyświetlał tytuły wydarzeń. Wziąłem więc gotowca i po kilku godzinach grzebania powstało to:

Ulepszony Year View

Ulepszony Year View

Jeśli chcesz mieć coś takiego w swoim kalendarzu, to kliknij ten link:
http://www.google.com/calendar/render?gadgeturl=http://google-calendar-year-view.googlecode.com/svn/trunk/GregsYearView.xml

W tym widoku są zaznaczone wydarzenia tylko kalendarzy, które są wybrane z lewej strony! Przy zbyt wielkiej ilości wybranych kalendarzy może się wysypać :)

Powodzenia

Share Button

3 thoughts on “Widok roczny kalendarza Google Calendar

  1. Witaj,

    Właśnie tego szukałem, bo tego mi brakowało :) I tak się ucieszyłem jak znalazłęm Twój wynalazek, ale niestety nie działa :( Widok wygląda jak standardowy. Ustawiam tylko jeden kalendarz bo tyle potrzebuje i mimo to nie działa. Pusto. Wydarzenia o które mi chodzi to wydarzenia całodniowe…

  2. Niestety nie mam czasu się tym teraz zajmować. Chętnie przekażę komuś, kto odrobinę ogarnia javascript (tyle wystarczy).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *