Zimowy AgileTuning – konferencja w Przegorzałach

Zimowy AgileTuning
Jedna prelekcja była naprawdę niezwykła. Nigel Baker z firmy Agile Bear poprowadził wykład, a właściwie show na temat “10 tips that ScrumMasters should know (but probably don’t!). Nigdy nie byłem świadkiem tego jak na konferencji technicznej ktoś w tak zabawny i inteligentny sposób kontaktuje się ze słuchaczami. Najcięższe przypadki ADHD nie mogły mieć problemów ze skupieniem się na treści dzięki niebagatelnej formie. Niedługo napiszę Wam te 10 punktów Nigela. O tych dziesięciu wskazówkach przeczytacie we wpisie na blogu agilesurfing.

Drugą moją ulubioną prezentacją była przygoda z testami akceptacyjnymi i narzędziem Sweetest Bartek Bańkowski i Szczepan Faber uraczyli nas żywym i ciekawym podejściem do tematu. Aż żałuję, że moja znajomość Javy ogranicza się do znajomości składni. Chciałoby się móc korzystać z ich narzędzi w moim aktualnym środowisku.

To były dwie najlepsze prezentacje z tych, które miałem możliwość zobaczyć. Nie było możliwe uczestniczyć w nich wszystkich z tego względu, że dwie ścieżki odbywały się równolegle. Niestety w takiej konfiguracji ktoś taki jak ja zainteresowany zarówno ścieżką “Craft” jak i “People” miał ciężki orzech do zgryzienia.

Czekam na letni AgileTuning. Zdecydowanie warto.

Ah! Dodam jeszcze, że lokalizacja też była wybrana świetnie – piękne miejsce w hotelu koło zamku w Przegorzałach. Mimo, że liście zamiast zielone i na drzewach były bure i na ziemi – miejsce wydało mi się bardzo malownicze. Jeśli o mnie chodzi to letni tuning też powinien się tam odbyć.

Edit:
Wideo z tej prezentacji możecie już obejrzeć tutaj.

Share Button

4 thoughts on “Zimowy AgileTuning – konferencja w Przegorzałach

  1. Hej, właśnie wrzuciłem na swojego bloga to co zapamiętałem z prezentacji Nigela. Może znasz odpowiedź na pytanie, gdzie ten Pan uczył się przemawiać ?:)

  2. Widzę, że nic Ci nie umknęło. Zamiast więc bić pianę na swoim blogu wrzuciłem link do Ciebie. Dzięki.

  3. Super, że się pojawiło nagranie i dzięki wielkie za info!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *