Niespodzianka

Zaliczyłem dłuższą nieobecność na blogu przerywaną jedynie odsyłaniem do spamu niektórych komentarzy. Jednak przyszedł czas na zrealizowanie jednego z pomysłów, który chodził mi po głowie.

Chciałbym się podzielić dobrymi książkami, które przeczytałem i które polecam.

Na pierwszy ogień – Coś lekkiego. Head First: Software Development. Świetna pozycja odświeżająca to ciężkie podejście do wytwarzania oprogramowania, które każdy w jakimś stopniu wynosi z czasów akademickich:

Head First: Software Development

Przykłady kodu są wprawdzie w Javie, ale i tak wielki pożytek może przynieść nawet jeśli o Javie wiesz, że ma klasy i składnię podobną do C ;)

Sama książka jest nieco sfatygowana, lekko zaokrąglone rogi od wożenia w plecaku i czytaniu w autobusie i jest tam trochę bazgrołów wykonanych ołówkiem. Ale potraktujcie to jako dodatkową zaletę – nieciekawych książek nie wożę ze sobą, a notuję tylko w tych, które naprawdę pobudzają do myślenia.

Na koniec zasady – jeśli chcesz wygrać tę książkę – dodaj proszę komentarz do tego postu (koniecznie podaj prawdziwy mail). Za tydzień (26 maja) wylosuję zwycięzcę, z którym się skontaktuję za pomocą tegoż maila.

Powodzenia!

Share Button

9 thoughts on “Niespodzianka

 1. a ja bym chcial, aby bylo wiecej postow na temat CakePHP :) na pewno masz pare smaczkow w zanadrzu… ? :)

 2. Jak coś się trafi do opisania na blogu, to staram się na świeżo to opisać (ostatnio miałem urwanie głowy i zaniedbałem pisanie). Jutro coś o cakephp się pojawi ;)
  Sęk w tym, że trudno tak wymyślić temat na już – nie przypomnę sobie dawnych trików, czy problemów. Ale jeśli masz jakąś zagwozdkę to zachęcam Cię do podzielenia się – może uda mi się coś poradzić.

 3. mam pewna zagwozdke – stworzylem mala platforme blogowa w Cake – cos a`la WordPress.com. przymierzam sie do implementacji protokolu Pingback. jest kwestia wysylania pingow – chyba raczej z punktu widzenia wydajnosci nie mozna tego robic przy zapisywaniu posta tylko uzyc taska shellowego, ktory co pewien czas bedzie to robil? jak sadzisz ?

 4. CakePHP osobiście uczę się od niedawna, miło przeczytać coś w ojczystym języku, a skoro książkę można wygrać to i komentarz warto napisać ;)
  Zachęcam do ciągłego pisania :)

 5. @kminek – myślałem, że odpisze na Twój post w komentarzu, ale zacząłem się rozpisywać, więc zrobię z tego wpis na blogu – dzięki za temat.
  @krzychukula – dzięki za słowa zachęty i życzę powodzenia.

  Zachęcam Was to śledzenia strony, bo mam jeszcze kilka takich (używanych) perełek, którymi będę chciał się podzielić ;)

 6. Pingback: Własny pingback – kiedy wysłać? « webbricks

 7. Konkurs rozwiązany (przepraszam za przegapienie terminu). Wygrał Krzychukula – czekam teraz na adres pod który mam ją wysłać.

  Mam nadzieję, że Krzysztof zechce opisać swoje wrażenia w tym wątku już po pierwszych stronach lektury.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *