Opera na próbę

Może to dla innych nie jest żadna nowość, ale dziś ściągnąłem najnowszą wersję opery (do tej pory rzadko używałem tej przeglądarki, nie wiem kiedy pojawiła się ta wersja i funkcje, które mnie zaskoczyły) i okazało się, że bardzo pozytywnie na nią zareagowałem. Oto plusy przeglądarki:

Zdaję sobie sprawę, że część tych rzeczy wynika z tego, że firefox jest nieco przeładowany dodatkami. Ciekawi mnie to czy znajdę podobne dla Opery i jeśli tak – czy ich używanie również spowolni działanie przeglądarki i czy też będzie miała wtedy problemy z wyciekiem pamięci?

Myślę, że z czystej ciekawości dam szansę Operze i poużywam jej przez najbliższy tydzień.

Share Button

4 thoughts on “Opera na próbę

 1. Bardzo miło się czyta takie słowa ;)
  Gwoli ścisłości – gesty myszy zostały wymyślone przez Operę. Tak samo jak zakładki. Ale mało kto o tym pamięta ;)
  Co do Dragonfly – to bardzo leciwy już projekt. Ale tutaj nie mogę się pochwalić konkretną datą jego powstania. Pozwala też na tzw. debugowanie zdalne. Czyli np jak masz stronę/widżeta na telefonie (też odpalonego w operze) to możesz zdalnie go debugować na swoim kompie stacjonarnym ;)

 2. Tak coś mi świta z tymi zakładkami. Czy dragonfly jest stary? Pamiętam, że jakiś czas temu pracując nad jakąś stroną (coś tam pod operą nie działało z mojej winy) dostępny miałem jakiś średniej jakości log z błędami. Albo dragonfly nie był domyślnie dołączony, albo po prostu go nie znalazłem ;)

  Zdalne debugowanie brzmi naprawdę fajnie – chętnie je wypróbuję.

  A co do kwestii tego, że opera była pierwsza. Moim zdaniem nie ma to aż takiego znaczenia. Patrząc na IT nie tyle “kto pierwszy- ten lepszy”, ale raczej “kto lepszy(w promocji)- ten pierwszy(na rynku)”. Microsoft to nieźle opanował.

 3. A tu zgadzam się w pełni. I nawet nasza postawa jest dokładnie taka. Wbrew pozorom cieszymy się za każdym razem, kiedy nasz pomysł jest kopiowany przez innych. Głównie dlatego, że to podnosi jego rangę. Znaczy, że pomysł był dobry :)

 4. I przynajmniej nie musiałeś instalować zewnętrznych dodatków by tego uświadczyć ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *