Ciekawa historia HTML

markup-with-arrow
Wiem, że ostatnio niewiele dla Was piszę. Niestety ogrom pracy sprawia, że nawet nie mam czasu wymyślić tematu. Czasem jednak, żeby nie zostać w tyle, trafiam na takie perełki jak Dive into Html5 i czytam…

Dlatego, żebyście o mnie nie zapomnieli, chcę Wam polecić szczególnie rozdział zatytułowany “How did we het here“. Dla mnie ta historia jest niezwykle fascynująca. Jest w niej przytoczona dyskusja z 1993 roku, która sprawiła, że w HTML pojawił się tag IMG.

1993? W tym roku, za pieniądze z komunii, rodzice kupili mi komputer Amiga 500+.
W 1999 W3C opublikował pierwszy szkic XHTML. Jakoś wtedy napisałem swoją pierwszą stronę www… na kartkach wyrwanych z zeszytu, no i miałem niemal białą gorączkę z pragnienia posiadania peceta ;)

Jeśli zastanawiałeś się kiedykolwiek (ja się nie zastanawiałem – myślałem, że to jest to samo) nad różnicą między W3C a WHATWG, lub jeśli jesteś tzw. web developerem – koniecznie przeczytaj tą historię. Naprawdę warto!

Share Button

One thought on “Ciekawa historia HTML

  1. ja nie pamiętam na czym napisałem swoją pierwszą www ale od tamtej pory co jakiś czas pojawia się opcja by ją zmieniać, ulepszać, dodawać nowe wątki związanie z zainteresowaniami :) zatem na pewno przeczytam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *