vipserv – pozytywny hosting

Chmura, chmurą – jednak dobry hosting z dostępem przez ssh się po prostu sprawdza.

Nie zrozumcie mnie źle – nie twierdzę, że vipserv.org jest dobry na wszystko. Gdy potrzebujesz 100% kontroli nad Twoim systemem na pewno lepszy będzie server wirtualny gdzieś w chmurze. Jeśli wygoda jest dla Ciebie ważniejsze niż cena możesz zainteresować się heroku.com (od niedawna z PHP!).

Ja jednak jestem Ciągle pozytywnie zaskakiwany prze ekipę vipserv.org – szczególnie elastycznością.

vip600

 

Nowa wersja ruby – nie ma sprawy.

Do tej pory dostępna była 2.0.0. RVM jednak mi marudził, że ta wersja potrzebuje 4 patch’y tylko po to, żeby się skompilować ;) Poprosiłem i po niecałym tygodniu dostaliśmy ruby 2.1.1 na serwerze – super!

Więcej miejsca na dysku – bez problemu.

Używam VIP600, jednak dostępne 6GB okazało się niewystarczające. Szczególnie gdy zacząłem używać backup, który dumpuje, pakuje, szyfruje i wysyła na dropbooxa moje bazy danych – powoduje on chwilowe zwiększenie zapotrzebowania na miejsce na dysku. Dodatkowo teraz – w trakcie migracji między wersjami ruby potrzebuję trzymać gemy dla 1.9 i 2.1 jednocześnie. Okazało się, że bez zwiększania pakietu (nie potrzebuję więcej transferu, a jedynie trochę miejsca) mogę bez problemu zwiększyć o parę giga swoją przestrzeń. Poprosiłem o extra 4 – wyszło taniej niż kawa na dworcu.

 

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *